Od samego początku stronę tworzyło parę osób, z równie nieocenionym, co pozostającym w anonimowości i ukryciu działem IT na czele. Szybko się jednak okazało, że by treści przybywało systematycznie, potrzebne jest stworzenie większej ekipy. Zatem jeśli znajdziecie jakieś głupoty na stronie, to zawsze można sprawdzić, kto się pod nimi podpisał. A podpisać się mógł jeden z wielu:
Kamil Feliks Sztarbała – Zawodowo autor artykułów o budowie plastikowych zabawek, hobbistycznie trochę modelarz. No i zbiegiem okoliczności założyciel tej strony. A co a tym idzie także koordynator ekipy doskonałych (a przed wszystkim solidnych) współmodelarzy
Radek Rzeszotarski – Modelarstwem zajmuje się od czasów składnic harcerskich. Uznaje tylko jedną skalę – Królewską Skalę Jedensiedemdwa – zarówno w dziedzinie pojazdów jak i samolotów wojskowych. Ma alergię na styl vintage, niestrawność po modelarskiej sztuce i wysypkę po dotykaniu dyplomów za kręcące się śmigła. Ogólnie schorowany, ale daje radę.
Tomasz Janiszewski – Modelarstwo jest moją pasją “od zawsze”. Moje początki to modele kartonowe z “Małego Modelarza” i wszystko to co można było znaleźć w Składnicy Harcerskiej. Z biegiem czasu zainteresowałem się bronią pancerną głównie radziecką z okresu II Wojny Światowej. Nie odrzucam także innych ciekawych tematów. Nieustająco poszukuję nowych pomysłów na dioramy wśród fotografii archiwalnych. Te najciekawsze próbuję wizualizować w 3D. Swoje pracę publikuję na FB oraz na forach modelarskich pod nickiem Yantom.
Artur Osikowski – Z zamiłowania, wykształcenia i zawodu biolog. W podstawówce najgorsze oceny miał z muzyki („Stop stop, nie śpiewaj już, wyrecytuj tylko tekst!!!”) i plastyki. Tę drugą traumę zwalcza składając i malując zabawki politechniczne, od 2010 roku trochę bardziej na serio. Buduje główne modele lotnicze w skali 1:48, choć nie unika też innych tematów i podziałek. Swoje prace, używając nicka Arcturus, prezentuje symultanicznie na dwóch forach: Scalefun i nPWM oraz na profilu FB.
Maciej Góralczyk – Aspołeczny introwertyk katalogujący internet na zewnętrznych dyskach twardych kolekcjonowanych pomiędzy pudełkami z modelami. Czyli idealny Sekretarz RedakcjiZ zawodu prawdziwy jebany ekspert !
Michał Błachuta – Wodny biolog bez technicznego zacięcia, wiadomo więc że zajmuje się politechnicznym hobby. Modelarstwem bawi się z różnymi przerwami od czasu tornistra i kredek. Budowanie kolejnych Łosi B (SP-BNL rządzi!!!) na czas przy wieczornej herbacie, po odkryciu internetu uznał za bezproduktywną zabawę i zamienił na produkcję kolorowanych czołgopodobnych tworów. Darzy sympatią wszystkie czołgi z dowolnego okresu, szczególnie Shermany. Organicznie przykuty do skali 1/35, dostrzega jednak zalety innych podziałek i tematów.
Rafał Buber Kubić – Od dziecka zniewolony sowiecką techniką wojskową i tak już zostało. Dwie skale 1/72 i 1/35. Dodatkowo szarpidrut i pałker w najcięższej muzie świata. Z zawodu cukiernik.
Filip Rząsa – romantyk i pozytywista w jednym. Od najmłodszych lat niespełniona i nieodwzajemniona miłość do pojazdów latających i okrętów podwodnych zatruwa mu życie, dlatego od zawsze bawi się w sklejanie ich odpowiedników w skali.
Mateusz Mathea – z wykształcenia inżynier, ale modelarstwem zajmuje się już od szkoły podstawowej, skupiając się na broni pancernej oraz dioramach w skali 1/72. Mało ortodoksyjny „sklejacz’, który do modelarstwa podchodzi hobbystycznie, czerpiąc z niego jak najwięcej przyjemności. Jak w życiu zawodowym, tak i tutaj cały czas skupia się na rozwijaniu swoich umiejętności.
Janusz Bogusz – Lubi modele, w których jest jak najwięcej szczegółów na centymetr kwadratowy, stąd w końcu wylądował w okrętach, gdzie te założenia spełnić najłatwiej. Dopóki wzrok i parkinson pozwoli 1/700 🙂 Dla urozmaicenia samoloty (pokładowe, pacyfik, wielosilnikowe i współczesne) oraz powojenna pancerka w 1/72.
Kamil Trembacz – jako dziecko zasypiał z Małym Modelarzem, a jego pokój zdobiły wycięte fragmenty Spitfajera przyklejone do ściany Butaprenem. Krzywdzony prezentami od skąpych wujków i ciotek, znienawidził skalę 144, stracił szacunek do 72ek, a 48 są dla niego ok, pod warunkiem że mierzą więcej niż 30 centymetrów. Aktualnie klei skrzydła i śmigła w dużych skalach, co rok starając się #zdążyćnaBytom z przynajmniej jednym modelem. Pod ręką zawsze trzyma swoją dokumentację w której udowadnia, że samoloty się brudzą. Jego prace można śledzić na FB (tutaj »)
Bartosz Medyński – Niestrudzony korektor i pogromca literówek, a przy tym inżynier mechaniki i budowy maszyn, który zawsze był ciekawy jak otaczające go “zabawki” są zbudowane. Majsterkowicz, do modelarstwa wrócił po prawie 20 latach. Zawodowo zajmuje się wsparciem klienta w zakresie projektowania CAD 3D.
Dariusz Żak – Do modelarstwa ciągnęło go od wczesnych lat dzieciństwa, ale na serio zajął się tym hobby jakieś 10 lat temu. Lubi przede wszystkim współczesne lotnictwo w 1/48, choć równie chętnie zerka w kierunku mniejszej skali, jak i lotnictwa zimnowojennego. Lubi wszelkie dodatki, szczególnie żywiczne, i wpycha je do modeli, trzeba czy nie. Więcej zbiera niż buduje, czego bardzo żałuje. Ma profil FB – Takietam Modele – i na nim pokazuje swoje zakupy i ulepki.
Łukasz Kulfan – Modelarstwo bardzo szybko wciągnęło go po uszy dobrych kilka lat temu i stało się prawdziwą pasją a fascynacja odwzorowaniem detali w jedynej słusznej skali nie odpuszcza do dzisiaj. Lotnictwo zaczyna się dla niego po 45 roku XX wieku, gdzie wszelkiej maści odrzutowe pokraki królowały pod nieboskłonem. Łaskawym okiem zerka również w stronę tematów SciFi i Fantasy. Esteta próbujący tworzyć modele ‘interesujące’ pod względem wizualnym. Najsurowszy i wymagający krytyk własnych prac.
Kamil Knapik – modelarstwo towarzyszyło mu od dzieciństwa, ale “na poważnie” wszedł w temat bliżej pełnoletniości. Od kilku dobrych lat zafiksowany na budowaniu modeli na podstawie zdjęć prawdziwych pojazdów – przy okazji dokumentuje historię poszczególnych egzemplarzy. Modelarstwo połączył z pasją do historii Bałkanów i wojen w byłej Jugosławii i to modele wozów z tego zakątka świata najczęściej skleja. Jego prace można znaleźć m.in. na FB, na stronie AFVs in miniature – military modelling blog.
Karol Konwerski – modelarzem został w wieku 6 lat gdy do ręki po raz pierwszy dostał Czaple z ZTS Plastyka. Od tamtej pory skleja głównie to co lata, czasami skacze w bok i zrobi okręt albo jakis pojazd. O swoich pracach opowiada na facebookowym profilu Facts in Scale